Jak rzucić czar?

Ogólny przepis jest prosty. Określ, na co ma działać twoje zaklęcie i zbierz ze dwie-trzy rzeczy, które ci się z tym kojarzą. Następnie określ, jakie twój czar ma mieć skutki i też zastanów się nad skojarzeniami. Połącz te dwie rzeczy i wszystko gotowe. Więcej przykładów znajdziesz czytając o tradycyjnych zaklęciach ludowych. Chorób na przykład pozbywano się plując na ziemniaka i zakopując go na rozdrożach.

Tutaj chciałabym cię jednak uprzedzić, że możesz się nieco rozczarować, jeśli do nawrócenia się na Wicca motywuje cię głównie chęć używania magii. Wicca to spory system wierzeń i praktyk. Używane przez jej wyznawców techniki magiczne służą częściowo do nawiązywania kontaktu z bóstwami. Nie ma sensu zmieniać religii tylko po to, by rozwinąć umiejętności magiczne, podobnie jak nie ma sensu zapisywać się do akademii policyjnej tylko po to, by zapoznać się z technikami strzelania. Nauczyciele wymagają wtedy od ciebie wielu rzeczy które zupełnie cię nie interesują.

Jeśli chcesz po prostu rzucać czary, nabądź książkę poświęconą technikom magicznym albo zapisz się na odpowiedni kurs. Dobrze byłoby, żebyś nie zdawał się na przypadek i świadomie zdecydował w jakiej szkole magicznej chcesz się specjalizować. Jest ich wiele, ponieważ w różnych epokach i na różnych terenach ludzie używali własnych przepisów magicznych. Magia zmieniała się tak, jak sztuka kulinarna. Polecam zatem kupno jakiejś porządnej książki o historii magii, na przykład "The History of Magic in the Modern Age" Neville'a Drury'ego. Zobacz, jak wiele przed tobą możliwości:

 1. Szamanizm: najstarsza tradycja magiczna
 2. Magia w świecie starożytnym
 3. Gnoza i kabała
 4. Magia średniowieczna i późniejsze procesy czarownic
 5. Tradycja hermetyczna i alchemia
 6. Astrologia i tarot
 7. Wolnomularze (masoneria) i Różokrzyżowcy
 8. Hermetyczny Zakon Złotego Świtu
 9. Aleister Crowley: Bestia 666
 10. Wicca i Bogini
 11. Współczesny satanizm
 12. Odrodzenie starożytności
 13. Technopoganie i magia cyfrowa

Tą krótką historię rozwoju magii zachodnioeuropejskiej tworzy przetłumaczony przeze mnie spis treści z innej książki Nevillle'a Drury'ego, "Magic and Witchcraft: From Shamanism to the Technopagans". A mamy jeszcze magię dawnych Słowian i Skandynawów, rzeczy z Indii, Afryki, Chin i tak dalej. Rozejrzyj się więc i wybierz coś, co odpowiada ci najbardziej.


Kategorie: Praktyka


Copyright © 2023 Katarzyna "_3Jane" Olszewska
Powered by Cryogen
Theme based on Lotus by KingMob