O stronie

Od paru lat prowadzę jedną z polskich stron o Wicca, a także uczestniczę w listach dyskusyjnych oraz forach poświęconych tej religii. Mam wrażenie, że wielu ludzi zainteresowanych Wicca szuka jakiejś szerszej odpowiedzi na pytanie „jak zacząć?”.

Sami wyznawcy jednak rzadko poruszają ten temat. Dlaczego? Otóż każdy początkujący potrzebuje indywidualnego wprowadzenia, ponieważ ma inne doświadczenia i umiejętności. Osoba wprowadzająca musi zatem poświęcić sporo czasu, by wprowadzanego dobrze poznać. Czegoś takiego nie da się wykonać za pomocą jednego listu czy artykułu. W sytuacji gdy kontakt jest ograniczony można tylko podrzucić nowicjuszowi kilka wskazówek, życzyć szczęścia i mieć nadzieję, że jakoś to pomoże.

Postanowiłam pójść krok dalej i stworzyć obszerniejszy zbiór porad dla początkujących. Chciałabym, aby stanowiły uzupełnienie informacji, które znaleźć można w książkach i na innych stronach internetowych. Artykuły na tej stronie piszę opierając się o swoje własne doświadczenia, z nadzieją że uda mi się oszczędzić innym problemów, jakie sama napotkałam (kiedyś uważałam się za Wiccankę, choć teraz odeszłam już od tej ścieżki).

Podziel się ze znajomymi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>